•  
  •  

Kajakári

Zimná príprava kajakárov
Náročnejšia a menej záživná je zimná príprava kanoistov. Pozostáva z piatich dní tréningu týždenne: 
Pondelok: beh + posilňovanie 
Utorok: loptové hry + posilňovanie
Streda: plávanie
Štvrtok: beh + gymnastika
Piatok: loptové hry + posilňovanie
Deti sa najviac tešia na plávanie, čo je pre vodákov prirodzené. Lákajú ich aj loptové hry, zdravá súťaživosť. Gymnastika a posilňovanie podporuje kolektívne cítenie a beh rozvíja ich vytrvalosť a vôľové vlastnosti.
Príkladom pre ostatných by mala byť Mészáros Rozália, ktorá svojou snahou, vytrvalosťou a neúnavnosťou je vzorom pre mladšie deti. Naša strieborná medailistka z majstrovstiev Slovenska sa zúčastňovala tréningov v najhojnejšom množstve.
Na prichádzajúcu sezónu nám obec Nána podala pomocnú ruku. Samospráva nám odsúhlasila finančnú podporu na rok 2013 vo výške 800 Eur, ktoré mienime využiť sčasti na nákup športových potrieb a na dopravu a štartovné na celonárodných súťažiach.
Za uplynulý čas sa na stránkach Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky uverejnil o našom klube nasledovný článok: 
Kayak Canoe Team Nána 
Je nesporne najmladším klubom na Slovensku. Vznikol na zelenej lúke, lepšie povedané v garáži rodinného domu v Náne, v dedinke pri Štúrove. Funguje na pomedzí dvoch krajín a predsa na Slovensku. 
„V rámci mojej kajakárskej kariéry som bol v štyroch kluboch, v Štúrove, v Komárne počas strednej školy, v Slávii UK Bratislava i v Dukle Trenčín. Po návrate do Štúrova, hoci moja vrcholová kariéra už nenapredovala, som sa nechcel kanoistiky vzdať. A tak postupne dozrel čas na to, aby som založil nový klub,“ hovorí Tomáš Stano.
Začínal iba s vierou v samého seba a dostal dôveru pretekárov a ich rodičov. KCT Nána má dátum narodenia 27.1.2011. „Od leta 2010 som mal v hlave myšlienku, bol som presvedčený, že to chcem a mám skúsiť, a že do toho idem. Začínali sme na trenažéri v našej domácej garáži v Náne, kde sme mali aj malú posilňovňu. Inak sme nemali nič. Ani lode, ani lodenicu. Povedali sme si, počkajme do jari a uvidíme."
Krok k susedom do Ostrihomu
Bolo sa treba niekam posunúť. „Garážový" klub by nemal budúcnosť. „Skúsil som to v Ostrihome, ktorý je hneď na druhej strane mosta, ktorý vedie zo Štúrova.
Mal som šťastie, narazil som na podobného nadšenca ako som ja, dohodli sme sa na vzájomnej pomoci. Nejaké lode a pádla na začiatok, hosťovanie v ich lodenici, spoločné tréningy, v mnohom pomohli rodičia našich detí a klub sa už naozaj začal rozbiehať. Na oplátku pomôžem zasa ja ostrihomskému klubu tak, ako viem. Vznikla taká malá cezhraničná spolupráca, ktorá je výhodná a príjemné pre obe strany," hovorí Tomáš Stano.
Dobrý rozbeh 
Klub mal dobrý rozbeh, hoci začínal s pár pretekármi. Hneď v roku 2011 skončil na 8. mieste v Slovenskom pohári, o rok neskôr sa tiež udržal v slušnom strede poradia klubov. A získal už aj zopár medailí na majstrovstvách Slovenska.
„Mám dobrý pocit a som spokojný s takýmito výsledkami. Momentálne pracujeme zhruba s pätnástimi deťmi, nemáme obsadené všetky kategórie, ale snažíme sa o to. V rámci slovenského pohára vypomáham klubu medzi seniormi aj ja."
Finančná situácia nie je jednoduchá nikde, KCT Nána je navyše v lodenici v Ostrihome v prenájme. „Radi by sme našli vlastné priestory. Možno raz, ak sa nájde priestor na slovenskej strane Dunaja, radi by sme sa vrátili tam. Rozbeh máme za sebou, pevne verím že časom vybudujeme kvalitný klub, ktorý bude mať budúcnosť.
Pôvodný článok napísal: Prokop Slováček, SZRK
Tomáš Stano, 2012

Úradné hodiny

Pondelok: 07:30 - 15:30
Utorok: nestránkový deň
Streda: 07:30 - 15:30
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: 07:30 - 15:30

Fotogaléria

Kalendár

Kalendár zvozu odpadu

Ostatné